O IRON FIST

Iron Fist není v žádném případě obyčejné oblečení, jeho výtvarné pojetí a styling jej odlišují od ostatního oblečení typu „streetwear“. Iron Fist se odmítá nechat zaškatulkovat do jakéhokoliv žánru jako skate, punk, hip hop nebo tattoo a právě pro svoji rozmanitost a stálý inovativní přístup sílí Iron Fist jako značka s každou sezónou. Proslulý svojí kvalitou a výjimečným designem z tvorby nejlepších světových undergroundových a „street“ umělců, není Iron Fist pro každého a nám se právě tak líbí. Náš zákazník je jedinečný, je to osobnost, která chce svůj vlastní styl vytvářet a ne si ho jenom kupovat.


Nápad založit Iron Fist dostali dva přátelé Mike van Senus a Travis Anderson v roce 2001 v Kalifornii. A protože se oba dlouhou dobu pohybují okolo skateboardingu, surfingu, umění, hudby a „street“ kultury obecně, chtěli vytvořit oblečení, které nikde jinde nenašli. Postavili svůj první obchod na jednoduchosti – prodávali z kufru Travisova auta. Chtěli se vrátit k energii a přístupu značek v rebelských letech, kdy skatebordisté žili na ulicích a mohykáni by vás z Disneylandu vykopli. Značka byla mladými lidmi, kteří umírali nudou z tradičních značek akčních sportů a streetwearového oblečení, nadšeně přijata.


Snad největší přínos značky je právě v upřímnosti. Cílem Iron Fist je dělat skutečné oblečení pro skutečné lidi. Žádné velké marketingové strategie, žádné velké rozpočty. Iron Fist se chce prodávat sám, svými výrobky a designem.
 

Iron Fist
Iron Fist